معاون امور عمرانی استانداری مازندران؛

کاهش حوادث ناشی از کار هدف اصلی کنفرانس HSE است

| ۱۴:۳۸:۴۰ | ۱۱ / آبان / ۱۳۹۵ |
شناسه خبر: Mjc

معاون امور عمرانی استانداری مازندران با اشاره به اهمیت ایمنی و بهداشت در صنعت ساختمان اظهار داشت: کاهش حوادث ناشی از کار هدف اصلی کنفرانس HSE است.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی کنفرانس  HSE، جلسه کمیته راهبردی کنفرانس ملی ایمنی، بهداشت، محیط زیست در صنعت ساختمان با حضور معاون امور عمرانی استانداری مازندران ،مدیران کل ادارات و نهادهای مرتبط با حوزه بهداشت ، ایمنی و محیط زیست ، جانشین مدیرکل راه و شهرسازی استان و اعضای هیأت رئیسه نظام مهندسی ساختمان مازندران در ساختمان شماره 2 استانداری مازندران برگزار شد .

مهندس علی نبیان، با بیان اینکه کنفرانس ملی HSE برای نخستین بار در مازندران با حضور مدیران ارشد كشوری در حوزه راه و شهرسازی، تعاون، كار و رفاه اجتماعی و محیط زیست برگزار می‌شود، گفت: پس از برگزاری این کنفرانس تا دو سال دبیرخانه آن به صورت موقت در مازندران فعال خواهد بود و پس از آن به دنبال این هستیم که دبیرخانه اصلی آن را نیز در مازندران شکل دهیم تا مازندران به‌عنوان دبیرخانه اصلی HSE  کشور باشد.

وی، با بیان ما پیگیر تحقق دبیرخانه دائمی در استان هستیم، افزود: تمام دستگاه‌های اجرایی استان نیز پیگیر این موضوع هستند تا بتوانیم یک کنفرانس ملی درخور شان در مازندران برگزار کنیم.

معاون عمرانی استانداری مازندران، زمان برگزاری این کنفرانس ملی را روزهای پنجم و ششم دیماه اعلام کرد و گفت: مکان برگزاری آن در مجتمع نفت محمودآباد خواهد بود که در طی این دو روز کارشناسان مربوطه در 10 محور مهم بهداشت، ایمنی، محیط زیست، قوانین‌ومقررات، ارزیابی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای آگاهی عمومی و... مقالات علمی و پژوهشی را ارائه می‌کنند.

مهندس نبیان، یکی از اهداف مهم و اصلی برگزاری این کنفرانس را  تلاش برای کاهش سوانح و حوادث ناگوار ناشی از کار در پروژه‌های مختلف عنوان کرد و افزود: همه تلاش ما این است که با برگزاری چنین مراسم‌ها و کنفرانس‌هایی گام‌های مثبت و رو به جلویی در رشد صنعت ساختمان و رعایت مسایل ایمنی و بهداشت برداریم.

وی، در پایان تاکید کرد: همراهی وهمکاری نهادهای مربوطه نظام مهندسی ساختمان استان، راه وشهرسازی، علوم پزشکی، محیط زیست، اداره کار، استانداری و سایر مدیران دستگاه‌های اجرایی ضروری است.

مهندس سید محمد محمدی تاکامی، دبیر کنفرانس ملی ایمنی، بهداشت، محیط‌زیست در صنعت ساختمان و جانشین مدیرکل راه و شهرسازی استان در ادامه اظهار داشت: خوشبختانه اراده‌ی خوبی در استان اعم از دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه استاندار وجود دارد و حمایت‌های خوبی از طرف معاون عمرانی چه در سطح استان و حتی در سطح ملی برای استقرار دبیرخانه در استان مازندران انجام شده است.

وی با اشاره به وجود بیش از 30 دستگاه اجرایی مرتبط با این حوزه خواستار همکاری ویژه‌ دستگاه ها در برگزاری کنفرانس و دستیابی به اهداف این رویداد بزرگ علمی شد .

دبیر کنفرانس ملی HSE، درباره نحوه برگزاری کنفرانس، بیان کرد: کنفرانس در دو روز و در قالب 10 محور برگزار می‌شود که فراخوان مقاله به بیش از 1000 دانشگاه دولتی و آزاد ارسال شده و انتظار داریم که در بستر به‌وجود آمده پژوهشگران و اندیشمندان با ارائه مقاله ظرفیت علمی کنفرانس رو بالا ببرند .

دکتر محمد فیروزیان نایب رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران نیز در این جلسه با اشاره به عملکرد نظام مهندسی در طی سال های اخیر در جهت کاهش حوادث ساختمانی اظهار داشت: با تفاهم نامه های منعقده فی مابین نظام مهندسی و اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، آموزش های ایمنی و فرهنگسازی در دو بخش مهندسان و کارگران ساختمانی صورت گرفت بطوری که 10هزار مهندس و 20 هزار کارگر از این آموزش ها بهره مند شدند.

وی با اشاره به قابلیت های نظام مهندسی ساختمان در برگزاری موفق همایش ها و کنفرانس ملی افزود: برگزاری این کنفرانس رخداد مهمی در عرصه مهندسی و اجتماعی می باشد و  این سازمان با تشکیل کمیته‌های متعدد و اختصاص فضا و پرسنل و بکارگیری بیش از 20 دفتر نمایندگی در سطح استان فعالیت های جدی در جهت دستیابی به اهداف کنفرانس انجام داده است.

    کیمیا سامانه