دبیرخانه کنفرانس ملی HSE برگزار می‎کند

اولین جشنواره یادداشت و گزارش نویسی با "موضوع ایمنی،بهداشت و محیط زیست" در کارگاه‌های ساختمانی

| ۱۵:۵۶:۴۸ | ۰۳ / آذر / ۱۳۹۵ |
شناسه خبر: NDA

دبیرخانه کنفرانس ملی HSE ،اولین جشنواره یادداشت نویسی با موضوع ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی را در سطح کشور برگزار می‎کند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی کنفرانس ملی HSE، با توجه به اهمیت و ضرورت رعایت ایمنی ، بهداشت کار ، محیط زیست و تسهیلات بهداشتی و رفاهی در کارگاه های ساختمانی از یکسو و بروز حوادث کارگاهی و وارد آمدن خسارات جانی و مالی به نیروی انسانی در نتیجه عدم رعایت این موارد از سوی دیگر ، صنعت ساختمان را علاوه بر بعد فنی از بعد اجتماعی نیز حائز توجه و اهمیت قرار داده است.

تجهیز نبودن کارگاه های ساختمانی از حیث ایمنی و بهداشتی سالیان سال سلامت کارگران و نیروی انسانی شاغل در کارگاه های ساختمانی را نشانه گرفته و در طی سالیان اخیر با توجه به چالش های موجود در حوزه محیط زیست کشور ، کارگاه های ساختمانی نیز در ردیف آلاینده های زیست محیطی قرار گرفته است.

نقص عضو و ورود آسیبهای جدی وارده به کارگران که از اقشار زحمتکش و آسیب پذیر جامعه هستند و آسیب های اجتماعی ناشی از حوادث ساختمانی که همواره خانواده حادثه دیدگان را مورد تهدید جدی قرار داده بطوری که در طی سالیان اخیر شاهد اهتمام مسئولان امر در کاهش مخاطرات حوادث کار در  صنعت ساختمان بوده ایم تا با انسجام و فعالیت های یکپارچه به نتایج قابل قبول و بهینه دست یابند .

با بررسی بیشتر مسائل مربوط به حوادث ساختمانی برخی از این حوادث به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی گاهی از سوی کارگر و برخی موارد از سوی پیمانکاران و مجریان طرح هستیم.

در سالیان اخیر نظام مهندسی ساختمان استان مازندران با همکاری اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و انجمن صنفی کارگران ساختمانی در راستای کاهش حوادث ساختمانی در سطح استان مازندران ، طرح آموزشی ایمنی در محیط‌های کارگری و کارفرمایی و حتی مهندسی را در دستور کار خود قرار دادند .

با توجه به اهمیت موضوع کاهش حوادث ساختمانی و نقش اثر گذار رسانه‌ها در فرهنگ سازی موضوعات اجتماعی ،برگزاری جشنواره یادداشت و گزارش نویسی با موضوع ایمنی ، بهداشت و محیط زیست در کارگاه‌های ساختمانی استان را در دستور کار  دارد تا در ابتدا توجه اصحاب فرهنگ و رسانه را  به ضرورت حفظ ایمنی و بهداشت و محیط زیست در صنعت ساختمان معطوف نموده تا در اقدامی هماهنگ و یکپارچه در سطح رسانه‌ها و انتشار اخبار  و گزارشات مربوطه فرهنگ سازی در این حوزه صورت گرفته و زمینه کاهش حوادث ساختمانی فراهم آید.

از این روی فعالان رسانه‌ای ، متخصصان این حوزه و  افراد دارای دغدغه در بخش حوادث ساختمانی میتوانند آثار تهیه شده را تا تاریخ 30 آذر ماه به  پست الکترونیکی دبیرخانه کنفرانس ملی ایمنی، بهداشت و محیط زیست کشور در استان مازندران به نشانی info@hse-inbr.ir  ارسال نمایند.

دبیرخانه HSE در صنعت ساختمان ، به 3 نفر از شرکت کنندگان که در کانال اطلاع رسانی کمپین به آدرس http://hse-inbr.ir/tlg  عضو می باشند به انتخاب داوران هدایای ویژه ای در مراسم اختتامیه کنفرانس  اهدا خواهد کرد.

کنفرانس ملی"بهداشت ، ایمنی و محیط زیست در صنعت ساختمان" در روزهای 5 و 6 دی ماه در مجتمع نفت محمودآباد برگزار خواهد شد.

 

    کیمیا سامانه