برنامه های کنفرانس ملی HSE تشریح شد

| ۱۵:۰۸:۳۹ | ۰۲ / دی / ۱۳۹۵ |
شناسه خبر: NjU

دبیر کنفرانس ملیHSE و جانشین مدیرکل راه و شهرسازی مازندران HSE ، در گفتگویی به تشریح فرایند و اهم برنامه های کنفرانس ملی HSE که در روزهای 5و 6 دی ماه در مجتمع نفت محمودآباد برگزار می شود پرداخت.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی کنفرانس ملی  HSE ، مهندس سیدمحمد محمدی تاکامی با اشاره به استقبال جامعه مهندسی از برگزاری کنفرانس ملی HSE اظهار داشت: در این کنفرانس  700  نفر از مهندسان کشور جهت حضور در کنفرانس ثبت نام کردند.

وی افزود: میهمانانی از وزارت راه و شهرسازی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی و پدافند غیر عامل در سطح کشور و استان و همچنین مدیران ارشد و اجرایی استان در این کنفرانس حضور خواهند داشت که مجموعاً حدود 1000 نفر از این کنفرانس و برنامه های جنبی آن برخوردار می شوند .

دبیر کنفرانس ملی HSE  با اشاره به برگزاری مراسم در روز  پنجم دی ماه اظهار داشت: پذیرش ثبت نام شدگان از روز پنجم دی ماه از ساعت 30: 7 تا 30: 8 انجام و پس از آن مراسم افتتاحیه آغاز خواهد شد و با توجه به اینکه به شرکت کنندگان در این کنفرانس گواهی نامه معتبر HSE از طریق دستگاه های راه و شهرسازی، علوم پزشکی، محیط زیست، اداره کار و پدافند غیر عامل و سازمان نظام مهندسی ارائه می شود لذا حضور و غیاب و شرکت در آزمون پایان دوره حائز اهمیت است .

وی اظهار داشت: سخنرانی مقامات کشوری و استانی و نیز سخنرانی دکتر بهرام طاهری مدرس و محقق برجسته کشور در زمینه HSE از برنامه های مراسم افتتاحیه در روز پنجم دی ماه است .

انعقاد چهار تفاهم نامه همکاری

مهندس محمدی تاکامی با اعلام خبر انعقاد چهار تفاهم نامه همکاری در کنفرانس گفت:  همزمان با این کنفرانس چهار تفاهم نامه سه جانبه همکاری، بین اداره کل راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی با دستگاه های تعاون ،کار و رفاه اجتماعی ، علوم پزشکی، محیط زیست و پدافند غیر عامل منعقد خواهد شد.

وی افزود: در این تفاهم نامه ها بر آموزش ترویج، نظارت و پیاده سازی مباحث 12 و 21 مقررات ملی توسط دستگاه های همکار تأکید شده است.

مهندس محمدی تاکامی در خصوص مدت اعتبار زمانی این تفاهم نامه اظهار داشت : در واقع با انعقاد این تفاهم نامه ها ، تاریخ کنفرانس نقطه شروعی برای یک حرکت بزرگ در استقرار نظام HSE در استان خواهد بود و این تفاهم نامه از لحاظ زمانی نامحدود بوده ولی به گونه ای تنظیم شده تا ظرف 2 سال برای کلیه گروه های ساختمانی عملیاتی شود .

جانشین مدیرکل راه و شهرسازی مازندران ادامه داد:  با توجه به پایلوت بودن مازندران در بحث پیاده سازی و اجرای مبحث دوازده تجارب این تفاهم نامه منجر به انعقاد تفاهم نامه ای در سطح وزارت خانه ها و تعمیم آن به سراسر کشور خواهد شد.

برگزاری هشت کارگاه آموزشی در کنفرانس

وی با اشاره به رویکرد آموزشی و ترویجی کنفرانس بیان داشت:  برای این کنفرانس20 کارگاه گزینه شده که از بین آنها هشت کارگاه آموزشی در حوزه HSE ارائه خواهند شد که در واقع این بخش به عنوان یکی از نقاط برجسته کنفرانس در انتقال دانش و فناوری خواهد بود.

مهندس محمدی تصریح کرد: با توجه به برگزاری فراخوان ارائه مقالات در سطح کشور ،  تعداد 106 مقاله به دبیرخانه کنفرانس ارسال شد که پس از بررسی توسط داوران، 42 مقاله برای درج در کتابچه کنفرانس پذیرفته شد و تعداد هشت مقاله نیز در این کنفرانس ارائه می شود.

برگزاری مسابقه عکاسی

وی با اشاره به برگزاری مسابقه عکاسی در جهت فرهنگ سازی گفت:  یکی از فعالیت های صورت گرفته در بخش فرهنگی و ترویجی، مسابقه عکاسی بوده که در دو بخش دوربین عکاسی و عکس سلفی به صورت فراخوان عمومی برگزار شد که بیش از 400 اثر از سراسر کشور به دبیرخانه این موضوع ارسال شد .

مهندس محمدی افزود: 400 اثر دریافت شده در هیأت داوران فنی و هنری مورد بررسی قرار گرفت و عکس های ممتاز در روز کنفرانس در قالب نمایشگاه عکس در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت و از نفرات برتر در مراسم اختتامیه تقدیر خواهد شد و بنا داریم این نمایشگاه را به صورت دوره ای در دفاتر نمایندگی شهرها برپا داریم .

تشکیل کمپین HSE

دبیر کنفرانس ملی HSE با اشاره به اقدامات صورت گرفته در جهت اطلاع رسانی این کنفرانس اظهار داشت: رویکرد اطلاع رسانی در این کنفرانس آگاهی بخشی و فرهنگ سازی بوده که به همین منظور کمپینی با هدف نهادینه سازی "بهداشت، ایمنی و محیط زیست  در کارگاه های ساختمانی" پیاده سازی شد.

وی ادامه داد: به منظور ترویج مبحث 12 مقررات ملی و ارائه معضلات و دغدغه ها و نیز راهکارهای موجود ،  فعالیت های رسانه ای و فرهنگی مختلفی در دو سطح سیاست گذاران و مردم صورت گرفت تا با  آگاهی بخشی و ایجاد جنبش اجتماعی ، موضوع رعایت " ایمنی ، بهداشت و محیط زیست" را نهادینه کنیم.

برگزاری جلسه پرسش و پاسخ با حضور مقامات کشوری و استانی

جانشین مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با اعلام خبر برگزاری جلسه پرسش و پاسخ با حضور مقامات ارشد وزارت راه و شهرسازی گفت: به منظور تبادل نظر و گفتگو و نیز ارائه پیشنهادات و نظرات در خصوص موضوعات صنفی و حرفه ای ، پس از مراسم اختتامیه جلسه پرسش و پاسخ با حضور دکتر مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی و مدیران این مجموعه و مدیران استانی مرتبط با مهندسین علاقمند به موضوع در محل مجتمع نفت محمدآباد برگزار خواهد شد.

کیمیا سامانه