مدیرکل مقرارت ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی:

80 درصد حوادث کار ساختمانی به دلیل خطاهای انسانی است

| ۱۸:۴۳:۱۶ | ۰۵ / دی / ۱۳۹۵ |
شناسه خبر: NjY

مدیرکل دفتر مقرارت ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: 80 درصد حوادث ناشی از در حوزه ساختمان به دلیل خطاهای انسانی است، با برآوردهای سازمان جهانی 98 درصد از حوادث ساختمانی قابل پیشگیری است.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی همایش، حامد مانی‌فر روز یکشنبه پنجم دی ماه در کنفرانس ملیHSE مازندران، با اعلام اینکه باید در جهت تخصصی کردن فعالیت‌های ساختمان اقدام کنیم، افزود: فعالیت‌های ساخت و ساز باید توسط افرادی انجام شود که داری صلاحیت باشد.

وی با بیان اینکه شعار اول ایمنی و بعد کار تنها در محیط‌ها خودنمائی می‎کند و قابلیت کاربردی ندارد، یادآور شد: به صورت عملیاتی اعتقادی به این جمله در محیط‌های کاری وجود ندارد.

مانی‌فر اظهار داشت: 80 درصد حوادث ناشی از در حوزه ساختمان به دلیل خطاهای انسانی است، با برآوردهای سازمان جهانی 98 درصد از حوادث ساختمانی قابل پیشگیری است.

وی یادآور شد: برخی از فعالان این عرصه توجه به مباحث ایمنی را هزینه منظور می‎کنند، این در حالی است که توجه به مباحث ایمنی سرمایه‌گذاری است.

مدیرکل مقرارت ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: سرمایه گذاری در حوزه مربوط به تجهیزات سه و نیم برابر بازده اقتصادی را متوجه کشور می‎کند به این دلیل که 10 تا 15 درصد از سرانه جامعه در حال حاضر صرف هزینه‌های بی احتیاطی در بخش ساخت و ساز می‌شود.

وی با اعلام اینکه مقررات ملی ساختمان تلاش دارد که ساختمان ایمن در اختیار استفاده کنندگان قرار گیرد، افزود: با رعایت مسائل ایمنی توسعه پایدار در کشور ایجاد می‎شود

کیمیا سامانه