استاندار مازندران:

وقوع700 حادثه کار منجر به فوت و صدمه در سال94

| ۱۹:۲۲:۱۷ | ۰۵ / دی / ۱۳۹۵ |
شناسه خبر: NzE

استاندار مازندران با تاکید بر ضرورت کاهش حوادث کار عنوان کرد : در سال94 شاهد 700 مورد سانحه منجر به فوت و صدمه در استان در صنعت ساختمان بودیم .

به گزارش کمیته اطلاع رسانی کنفرانس ، ربیع فلاح ظهر روز یکشنبه پنجم دی ماه در کنفرانس ملی بهداشت ، ایمنی و محیط زیست در صنعت ساختمان در محمودآباد افزود : سالانه برای 6 میلیون متر مربع ساخت و ساز در این استان به ارزش 6 هزار میلیارد تومان پروانه صادر می شود .

استاندار مازندران گفت که با توجه به این که در مجموع سالانه یکصد میلیون متر مربع پروانه ساخت و ساز در کشور صادر می شود ، مازندران با این آمار از استان های پر ساخت و ساز کشور است .

وی آمار بالای صدور پروانه و ساخت و ساز در مازندران را بیانگر اهمیت این صنعت در ارتقا ، پویایی و تحول اقتصاد جامعه دانست و اظهار داشت : دغدغه اصلی ما در صنعت ساختمان ، کاهش خسارت و تلفات انسانی است .

استاندار مازندران گفت : متاسفانه پارسال شاهد 700 مورد سانحه منجر به فوت و صدمه در استان در صنعت ساختمان بودیم که باید به سمت کاهش این آمار حرکت کنیم .

وی ظرفیت های جامعه مهندسی ساختمان در کشور را بالا ارزیابی کرد و افزود : سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران با بهره مندی از توان 33 هزار نفر عضو می تواند با برگزاری کنفرانس های مختلف در سطح ملی و استانی و آموزش و فرهنگ سازی در جامعه ، فصل جدیدی از ساخت سازهای اصولی را در کشور پایه گذاری کند.

** کاهش اثرپذیری ساختمان ها در برابر حوادث غیرمترقبه

نماینده عالی دولت در مازندران ، ایمنی را نخستین انتظار و مطالبه مجموعه مسئولان استان بویژه استانداری دانست و تاکید کرد : فرهنگ سازی در زمینه پدافند غیر عامل هم انتظار دیگری است که در صنعت ساختمان باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

فلاح توجه به وقوع حوادث غیرمترقبه متنوع در مازندران را یکی از نکات پایه ای در صنعت ساختمان دانست و گفت : تنها در طوفان شهریور ماه سال جاری سقف بیش از یکهزار خانه در استان تخریب شد.

وی افزود : انتظار می رود در اینگونه سمینارها برای انتقال تجارب و دانش و استحکام بخشی و ایمن سازی ساخت و سازها در برابر حوادث غیرمترقبه هم راهکاری موثر اندیشیده شود.

استاندار مازندران تاکید کرد : تنها راه کاهش تلفات و خسارات در صنعت ساختمان در روند ساخت و سازها و همچنین در برابر حوادث غیرمترقبه ، رعایت اصول فنی و مهندسی است .

کیمیا سامانه