دبیر کنفرانس ملی HSE در استان مازندران:

طرح آموزش همگانی مباحث ایمنی، بهداشت و محیط زیست در مازندران پیگیری می‎شود

| ۲۱:۳۷:۱۴ | ۰۶ / دی / ۱۳۹۵ |
شناسه خبر: NzM

دبیر کنفرانس ملی HSE با اشاره به استقرار دبیرخانه مبحث دوازدهم در مازندارن اظهار داشت: طرح آموزش همگانی مباحث ایمنی، بهداشت و محیط زیست در مازندران پیگیری می‎شود.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی کنفرانس، سیدمحمد محمدی تاکامی در مراسم اختتامیه کنفرانس ملی HSE استان مازندران که ظهر روز دوشنبه 6دی ماه در مجتمع نفت محمودآباد برگزار شد، در ارتباط با اقدامات انجام شده برای ایجاد دبیرخانه دائمی مبحث 12 در استان مازندران، گفت: به دلیل اقدامات اثر گذاری که در حوزه ایمنی، بهداشت و محیط زیست در صنعت ساختمان در استان ارائه شد،مسؤولیت دبیرخانه دائمی مبحث 12 به استان مازندران واگذار شد.

وی خاطر نشان کرد: طرح آموزش ایمنی 18 هزار کارگر ساختمانی و 10 هزار مهندس از اقدامات انجام شده HSE  در استان مازندران بود.

محمدی تاکامی با اشاره به اهمیت توجه به مباحث ایمنی در صنعت ساختمان استان مازندران به دلیل شرایط جوی استان، گفت: با توجه به بارندگی بودن استان رعایت مسائل ایمنی در زمان تردد و ایجاد سقف‌های ساختمان باید مد نظر قرار گیرد.

دبیر کنفرانس ملی HSE  در استان مازندران خاطر نشان کرد: طرح آموزش همگانی مباحث ایمنی، بهداشت و محیط زیست در سطح شهرهای استان از مواردی است که در مازندران پیگیری میشود.

وی تصریح کرد: مازندران به لحاظ شرایط اقلیمی  و نیروی انسانی مورد توجه فعالان صنعت ساختمان است و در ساخت و سازها خسارت زیادی به نیروی انسانی و محیط زیست وارد میشود.

دبیر کنفرانس ملیHSE یادآور شد: سالانه 700 خسارت جرحی و مالی در حوزه ساخت و ساز در استان ایجاد می‌شود.

وی با اعلام اینکه از این میزان خسارت مالی و جرحی سال گذشته 21 نفر فوت کردند، گفت: در برخی از خسارت‌ها صدمات جبران ناپذیری به خانواده‌ها و فعالان صنعت ساختمان وارد می‌شود.

تاکامی با اشاره به مشکلاتی که ناشی از عدم رعایت مباحث محیط زیست به استان وارد میشود، افزود: آلودگی صوتی، ایجاد چاه‌های جذبی و وجود نخاله‌های ساختمانی که به صورت نامناسب دفن می‌شود از مشکلات زیست محیطی صنعت ساختمان استان است.

وی اضافه کرد: با تهیه بیلبردها و نصب آن درسطح شهرهای استان مازندران تلاش داریم به مرور زمان مقررات ساختمان را در سطح استان نهادینه کنیم.

محمدی تاکامی به اقدامات انجام شده برای اطلاع رسانی این کنفرانس اشاره کرد و گفت: سه ویژه نامه برای این کنفرانس تهیه شد و که دو ویژه نامه در این همایش توزیع و یکی از ویژه نامه‌ها بعد از کنفرانس در سطح استان‌ها توزیع می‌شود.

وی با اشاره به راه اندازی وب سایت این کنفرانس، یادآور شد: در این وب سایت اقدامات انجام شده برای برگزاری کنفرانس به صورت روزانه اطلاع رسانی میشود و اقداماتی از قبیل تقویت برگزاری همایش، ثبت نام و نیز مصاحبه‌ها در این وب سایت در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌گرفت.

دبیر کنفرانس ملیHSE به ارتباط کمیته اطلاع رسانی این همایش با رسانه‌های ملی و استانی اشاره کرد و افزود: بیش از 300 خبر در رسانه‌های استان مازندران منشتر شد.

وی با اعلام اینکه برای بهره مندی از نظرات مدیران کل استان‌های کشور مرتبط با HSE دریافت نظرات مدیران در برنامه کاری قرار گرفت، گفت: مصاحبه با مدیران کل استان‌ها تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی، محیط زیست و روسای نظام مهندسی کشور از اقدامات انجام شده برای اطلاع رسانی بود.

محمدی تاکامی در ادامه به ثبت نام 700 مهندس در این کنفرانس ، اشاره کرد و افزود: حضور و همکاری انجمن انبوه سازان، انجمن صنفی کارگران ساختمانی و انجمن شرکت‌های ساختمانی از نقاط قوت این کنفرانس است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره عکاسی برای استفاده از ظرفیت  رسانه‌های تصویری در این کنفرانس ، از دریافت بیش از 400 تصویر در دبیرخانه همایش خبر داد  و گفت: عکاسان برتر ارسال شده در این جشنواره پس از داوری مورد تقدیر قرار گرفتند.

دبیر کمیته ملیHSE  استان مازندران در پایان گفت: باید تلاش کنیم که این کنفرانس زمینه‌ای را فراهم کند تا همه مباحث HSE در سطح کشور اجرائی شود.

 

 

 
کیمیا سامانه